Skip to main content

Jak urządzić ogródek restauracyjny?

Gastronomia to niezwykle skomplikowana branża. Restauratorzy mają ogromną konkurencję, więc muszą zadbać nie tylko o kubki smakowe i apetyt gości, ale również o ich samopoczucie. Stworzenie przyjemnego wnętrza lokalu i wygodnego ogródka to nie lada wyzwanie i inwestycja, która może znacząco obciążyć budżet firmy. Czy warto? Oczywiście, że tak! Najpopularniejsze knajpy i restauracje (nawet w małych miasteczkach) świetnie sobie radzą i przynoszą wysokie dochody.

Wakacje to natomiast najlepszy czas na rozpieszczanie gości. Chętnie korzystają oni z popołudnia, spędzając wolną chwilę na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi, przy wspólnym posiłku. Warto więc zadbać o ogródek, w którym będą czuć się przyjemnie. Jak go zaprojektować? Sprawdź już teraz.

Jak wyposażyć ogródek restauracyjny?

Wygodne krzesła i stoliki o zróżnicowanej wielkości

Chcesz maksymalnie wykorzystać potencjał ogródka restauracyjnego? Musisz zapewnić gościom dostęp do stolików o zróżnicowanej wielkości. Prowadząc popularny lokal gastronomiczny, powinieneś przygotować się zarówno na pary, które przyszły na randkę, jak i starych przyjaciół, którzy świętują w grupie 8 osób (lub więcej).

Jak wybrać odpowiednie krzesła i stoliki do ogródka restauracyjnego? Zachować kompatybilność. Oznacza to, że najlepiej sięgnąć po zestawy od tego samego producenta, z tej samej linii produktów. Dzięki temu będą one wykonane z tych samych tworzyw, w identycznym stylu i o dopasowanym charakterze.

Parasole do ogródka restauracyjnego chroniące przed słońcem i deszczem

Nikt nie lubi, gdy podczas posiłku lub spotkania z bliskimi w knajpie, zaczyna wiać lub padać. Problemem mogą być również oślepiające i wyjątkowo mocne promienie słoneczne, które połączone z upałem stają się także niebezpieczne. Zadbaj o to, by w Twoim ogródku przy każdym stoliku znajdował się parasol.

Jak zgrać jego styl do Twojego lokalu? Istnieją dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to wykorzystanie materiałów promocyjnych (np. browaru) w zamian za niższe ceny produktów lub inne benefity. Drugim z nich jest zaprojektowanie i wykonanie własnych parasoli, które dodadzą Twojemu lokalowi nieco elegancji. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach, a perfekcyjnie dobrane detale tworzą spójną całość.

Parasole reklamowe dostępne są w wielu interesujących wariantach. Każdy bez problemu dopasuje rozmiar, kształt, cenę i styl tego elementu do swoich oczekiwań. Warto zajrzeć do oferty sklepu Litex, gdzie znajdują się m.in. takie linie parasoli jak:

Powyższa lista to jedynie przykłady. Pełny zakres wyposażenia znajdziesz na naszej stronie. Warto zapoznać się z dostępnymi alternatywami, które pozwolą dopasować rozwiązanie do potrzeb Twoich gości.

Parasol ogrodowy Giant

Jak zabezpieczyć gości przed chłodem?

Nawet jeśli lato jest upalne, wieczory mogą okazać się mroźne. Rozkładanie ogródka na okres dwóch miesięcy nie jest dla Ciebie atrakcyjną propozycją? Co należy zrobić, by wydłużyć ten sezon w restauracji? Wystarczy inwestycja w ogrzewacze gazowe, które będą ulokowane przy stolikach. Charakteryzują się one imponującą wydajnością, gwarantując bezpieczeństwo eksploatacji i brak jakichkolwiek uniedogodnień.

Ogrzewacze, oprócz ciepła, zapewniają także estetyczny design. Posiłek z bliskimi przy świetle naturalnego ognia to alternatywa dla sztucznego światła, które skutecznie psuje atmosferę. Taki wieczór na pewno szybko przypadnie do gustu biesiadnikom, którzy chętnie zostaną na kolejne piwo lub kilka kolejek i drinków. Dzięki temu Twój ogródek i lokal staną się popularniejsze.

Zapisz się teraz, aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach
Litex Promo Sp. z o.o. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. +48 62 737 57 00, fax +48 62 737 57 08
Sąd Rejonowy w Poznaniu dla Nowe Miasto i Wilda, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000378283, REGON: 021461762, NIP: 8971770609, Kapitał zakładowy: 10.005.000,00 PLN
Copyright © Litex Promo Sp z o.o.