Skip to main content

Rodzaje systemów otwierania parasoli reklamowych przeciwsłonecznych

Wybór odpowiedniego systemu otwierania parasola ma bezpośredni związek z wygodą jego użytkowania i indywidualnymi preferencjami. Każdy system ma swoje wady i zalety, które wpływają na wygodę użytkowania parasola, szybkość jego otwierania czy estetykę i styl produktu.

Porównanie systemów otwierania parasoli Litex Promo

Zachęcamy do zapoznania się z różnymi mechanizmami otwierania (i tym samym zamykania) naszych parasoli reklamowych, aby poznać unikalne rozwiązania związanie z ich użytkowaniem. Chcąc ułatwić naszym klientom wybór odpowiedniego dla siebie modelu parasola przeciwsłonecznego, przygotowaliśmy filmy prezentujące wszystkie systemy otwierania, wśród parasoli dostępnych w naszej ofercie. Sprawdź jak obsługuje się wybrany przez Ciebie parasol, aby upewnić się czy spełnia Twoje potrzeby. Liczymy, że ten materiał ułatwi wybór idealnego dla Ciebie parasola.

System otwierania do parasoli Beach Parasol


System otwierania do parasoli Beach Parasol jest prosty i intuicyjny, dzięki czemu obsługa parasola nie sprawia użytkownikom żadnych kłopotów. Wystarczy, że podnosząc czaszę (głowę) parasola do góry dotrzesz do charakterystycznego na końcu momentu „kliknięcia”, które jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem i informacją dla Ciebie, że parasol został w pełni otwarty i już się nie zamknie – chyba że wciśniesz przycisk, który zwolni blokadę i tym samym pozwoli na zamknięcie parasola.

Mechanizm ten jest porównywalny do standardowego systemu stosowanego w parasolach przeciwdeszczowych.

System otwierania typu klik (inaczej przeskok (P))


System otwierania parasoli typu klik to jeden z najprostszych systemów otwierania stworzony do parasoli przeciwsłonecznych. Charakteryzuje się automatycznym mechanizmem otwierania, a dokładniej tzw. „klikiem” (czyli specyficznym punktem maksymalnego naciągnięcia poszycia podczas otwierania parasola). Obsługa parasoli, w których został umieszczony ten rodzaj automatu nie jest skomplikowana.

Jakie parasole posiadają system otwierania typu klik (P przeskok)?

System otwierania typu przeskok-rączka


Przeskok-rączka to rodzaj systemu otwierania parasola, gdzie przy jego otwieraniu posługujemy się wygodną rączką, a w momencie maksymalnego uniesienia czaszy, gdy nastąpi charakterystyczny „przeskok” (czyli pewnego rodzaju punkt maksymalnego otwarcia czaszy), zabezpieczamy mechanizm otwierania tzw. przetykiem (czyli pewnego rodzaju szpilą blokującą na sznurku, zabezpieczającą czaszę przed nagłym zamknięciem). Ten rodzaj rozwiązania pojawia się w ekonomicznych wersjach parasoli z naszej oferty i zalicza się do nieskomplikowanych systemów obsługi parasola. Znajdziemy go w modelach parasoli o średnich gabarytach.

Jakie parasole posiadają system otwierania typu przeskok-rączka?

System otwierania do parasoli ETT Easy Up


Parasole Easy Up w wersji Easy To Transport, czyli parasole z dzielonym masztem, ułatwiającym ich transport i przechowywanie, posiadają swój dedykowany system otwierania typu rączka-zatrzask.

To praktyczne rozwiązanie dla osób poszukujących wygody i funkcjonalności.

Podobnie jak pozostałe modele parasoli, parasole ETT Easy Up posiadają dedykowany system otwierania, oparty na intuicyjnej rączce-zatrzasku. Dzięki niemu otwarcie parasola staje się niezwykle łatwe i szybkie, sprawiając, że korzystanie z niego to czysta przyjemność.

Połączenie funkcjonalności, wygody i prostoty sprawia, że parasole Easy Up “Easy To Transport” będą stanowić doskonały dodatek do Twojej przestrzeni wypoczynkowej, kawiarnianej czy tarasowej.

System otwierania typu sznurek


Otwieranie parasola z systemem otwierania typu sznurek odbywa się właśnie za pomocą sznurka. Wystarczy, że z jego pomocą podniesiesz czaszę do góry, a po zabezpieczeniu górnej części masztu tzw. przetykiem (czyli pewnego rodzaju szpilą blokującą na sznurku) nawiniesz go na przygotowany do tego uchwyt, znajdujący się na dole stelaża. System otwierania typu sznurek cieszy się powodzeniem wśród wielu klientów Litex Promo.

Ten system można porównać do obsługi masztu na łodzi za pomocą podobnego sznurka lub do wciągania flagi na maszt.

Jakie parasole posiadają system otwierania typu sznurek?

System otwierania typu teleskop-rączka


Parasole, w których zastosowaliśmy system otwierania typu teleskop-rączka prezentują się zdecydowanie bardziej estetycznie niż w wersjach otwierania typu przeskok-rączka lub sznurek. To mechanizm otwierania dostępny przy parasolach o średnich gabarytach (np. 3m, 4m). Zastosowany system otwierania jest najbardziej ergonomiczny dla użytkowników (otwarcie takiego parasola wymaga niewielkiego wysiłku i wykonania najmniejszej liczby czynności w porównaniu do innych systemów). Użytkownicy tego systemu odczuwają dodatkowe wsparcie w otwieraniu i zamykaniu parasoli o dużych gabarytach. Rączkę parasola (rękojeść) obsługuje się jedną ręką. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozwiązania czasza parasola w czasie jego otwierania unosi się do góry, co ułatwia zastosowanie dowolnej aranżacji stolików z krzesłami pod parasolem i nie ma konieczności ich przestawiania w celu obsługi parasola.

Jakie parasole posiadają system otwierania typu teleskop-rączka?

System otwierania do parasoli ETT Telescopic


Nietypowe rozwiązanie dotyczące składanego masztu parasola (a nie takiego w całości, jak przy standardowych parasolach), ułatwiające jego transport, wymagało dostosowania systemu otwierania do tej specyfikacji. W tym wypadku postawiliśmy na zastosowanie teleskopowego systemu otwierania. Parasole Easy To Transport Telescopic posiadają przede wszystkim możliwość swobodnego zamykania parasola, gdy bezpośrednio pod nim znajdują się stoliki kawiarniane czy też zestaw wypoczynkowy. Ten mechanizm umożliwia swobodną aranżację pod parasolami, bez konieczności przestawiania mebli do obsługi parasola, a składany maszt doceniają klienci, którzy posiadają mniej miejsca na przechowywanie parasoli po sezonie.

System otwierania typu korba-klucz


Wiele osób zastanawia się często w jaki sposób otwierane są największe parasole z naszej oferty. Jedynym słusznym rozwiązanie w tym przypadku było zastosowanie systemu otwierania typu korba-klucz. Ta nazwa brzmi „dość delikatnie”, ale taką cechą się nie charakteryzuje. Parasole od 6 m wzwyż otwierane są za pomocą dostępnej korby-klucza, który miedzy innymi ze względów bezpieczeństwa nie jest zamontowany na stałe do parasola. To pewnego rodzaju uchwyt, który zamontowany w przygotowany do niego otwór, pozwala na swobodną obsługę wielkogabarytowych parasoli. Jak można zauważyć na załączonym filmie, do codziennej obsługi jednych z największych dostępnych parasoli na rynku wystarczy jedna osoba. Nie bez powodu nasze parasole określamy jednymi z najbardziej funkcjonalnych produktów na rynku!

Jakie parasole posiadają system otwierania typu korbka- klucz?

System otwierania w parasolach Rio


Jak sama nazwa systemu wskazuje, system otwierania typu Rio umieszczony został w parasolach z boczną nogą o tej właśnie nazwie. Niemal każdy parasol w naszej ofercie ma swój charakterystyczny system otwierania!

Parasol Rio otwiera się (oraz zamyka) za pomocą pomocniczej rączki. Następnie czaszę parasola można dowolnie regulować za pomocą uchwytu z tyłu masztu. To nie tylko szybkie i łatwe rozwiązanie, ale również gwarancja bezpieczeństwa podczas otwierania (i zamykania) parasola.

System otwierania typu Rio zapewnia niesamowitą wygodę i intuicyjność.

System otwierania w parasolach Ibiza


Parasol Ibiza ma swój własny prosty sposób otwierania. Wystarczy użyć uchwytów na stelażu, delikatnie wypchnąć czaszę do przodu, aż pojawi się wystarczająco miejsca na jej rozwinięcie. Podnieść górną część parasola i zabezpieczyć ją za pomocą zatrzasków na stelażu. Potem zdjąć opaskę zabezpieczającą i za pomocą korbki rozłożyć tkaninę parasola. To wszystko! Parasol Ibiza jest gotowy do korzystania z niego.

System otwierania parasola Atlantic


Otwieranie parasoli premium nie wygląda podobnie jak przy innych parasolach z niższej półki cenowej. System otwierania parasola Atlantic wyróżnia się przede wszystkim designem i estetyką wykonania. Uchwyt który ułatwia swobodną obsługą parasola wykonany jest z materiałów najwyższej jakości, a sam mechanizm otwierania należy do wyjątkowo wytrzymałych.

Nie ulega wątpliwościom, że zarówno parasol, jak i system otwierania należą do półki premium.

Parasol Atlantic to połączenie niezwykle solidnych materiałów, łatwego systemu otwierania i świetnego wyglądu. To tylko kilka z wielu zalet tego nowatorskiego systemu. Przekonaj się sam/a czym jest jakość premium w parasolu przeciwsłonecznym!

System otwierania parasola Harmony EcoWay


System otwierania parasola premium Harmony EcoWay to połączenie prostoty i solidnego wykonania, mechanizm złożony z trwałych elementów aluminiowych. Starannie zaprojektowana konstrukcja, nowoczesny design parasola ma tutaj niebagatelne znaczenie, dzięki czemu obsługa parasola prezentuje się niezwykle ekskluzywnie. Trwałość i niezawodność mechanizmu otwierania (i zamykania) parasola gwarantują komfort i wygodę użytkowania. Otwieranie i zamykanie jest intuicyjne i nie sprawi użytkownikom żadnego kłopotu.

Mechanizm jest i porównywalny do standardowego systemu stosowanego w parasolach przeciwdeszczowych.
Zapisz się teraz, aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach
Litex Promo Sp. z o.o. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. +48 62 737 57 00, fax +48 62 737 57 08
Sąd Rejonowy w Poznaniu dla Nowe Miasto i Wilda, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000378283, REGON: 021461762, NIP: 8971770609, Kapitał zakładowy: 10.005.000,00 PLN
Copyright © Litex Promo Sp z o.o.