Skip to main content

Reklama restauracji – pomysły na marketing w gastronomii

Aby zwiększyć zyski swojego lokalu gastronomicznego, potrzeba skutecznej reklamy. Nie można jej pominąć ani lekceważyć. W przeciwnym razie wielu potencjalnych klientów lokalu może nawet nie zdawać sobie sprawy z istnienia naszej firmy. Jednak jak promować restauracje? Jakie gadżety warto wykorzystać do reklamy restauracji, aby klienci nas nie tylko zauważyli, ale też lepiej zapamiętali?

Reklama restauracji outdoorowa czyli parasole reklamowe, namioty i markizy

Parasole reklamowe to jeden z najpopularniejszych produktów dla restauracji, służących do ekspozycji logo i budowania świadomości marki, który można używać na zewnątrz budynku. Lokal, przed którym ustawione są parasole, staje się bardziej widoczny. Poza tym goście odwiedzający ogródek restauracji mogą liczyć na większy komfort ze względu na ochronę przed słońcem i deszczem. Typ, kształt i wielkość parasola można swobodnie dopasować do przestrzeni, którą chcemy zagospodarować, jak i projektu naszej reklamy.

Marketing restauracji

Nowoczesne parasole ogrodowe są bardzo odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, a ich otwieranie i zamykanie jest proste i szybkie. Po sezonie wystarczy je zabezpieczyć dedykowanymi pokrowcami. To jednak nie jedyne rozwiązanie do ogrodu. W dużych ogrodach restauracyjnych i hotelach stosuje się też namioty reklamowe. Z kolei dla restauracji, które nie dysponują ogródkiem, a jedynie kawałkiem chodnika, dobrym wyjściem może okazać się łatwa w zwijaniu markiza, pod którą zaaranżujemy kilka stolików z krzesełkami oraz rośliny w skrzyniach i donicach. Możliwość zjedzenia posiłku na zewnątrz z pewnością przyciągnie nowych klientów, a zewnętrzne elementy wyposażenia z nadrukiem będą stanowiły reklamę na lata.

Leżaki z nadrukiem

Jak reklamować restaurację

Leżaki są bardzo modnym i niedrogim elementem wyposażenia restauracji z ogródkami. Szczególnie pasują tam, gdzie ogródek służy do luźnych spotkań towarzyskich. Są też doskonałym wyborem do aranżacji beach baru. Mają praktyczne zastosowanie, a tkanina, z której są wykonane, może posłużyć jako nośnik reklamy firmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy okazji doposażania lokalu w dodatkowe meble, zadbać też o rozpoznawalność naszej restauracji.

Można zamówić leżaki reklamowe z własnym projektem graficznym. Leżaki plażowe z logo budzą pozytywne emocje, kojarzą się z latem, relaksem i zabawą, pomagają wyróżnić restaurację na tle konkurencji – nic więc dziwnego, że uchodzą za jedną z najskuteczniejszych metod reklamy zewnętrznej. Warto wykorzystać maksymalnie powierzchnię leżaków. Pod względem reklamy najlepiej sprawdzą się leżaki z nadrukiem dwustronnym. Dodatkowo na leżakach mogą pojawić się poduszki dekoracyjne z logo.

Fartuchy, zapaski kelnerskie i barmańskie

Pracownicy są wizytówką całego przedsiębiorstwa, jakim jest lokal gastronomiczny. Można więc powiedzieć, że odzież dla pracowników to chodząca i skuteczna reklama restauracji. Wszyscy pracownicy lokalu powinni mieć ubrania w jednym stylu i wyglądać schludnie, ale to nie wszystko. Najlepszym wyborem jest odzież z widocznym logo lokalu lub jego nazwą. Fartuch czy zapaska z nadrukowanym logo firmy jest jednocześnie nienachalną, ale i efektywną formą ekspozycji marki. Dzięki nim możemy zapewnić personelowi elegancki wygląd, jednocześnie dbając o odpowiednią reklamę. Przy składaniu zamówienia na odzież gastronomiczną można wybierać spośród wielu krojów, tkanin i kolorów. Zapaski i fartuchy z nadrukiem to nie tylko świetna reklama restauracji, ale oczywiście też praktyczne i trwałe wyposażenie dla pracowników.

Zapisz się teraz, aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach
Litex Promo Sp. z o.o. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. +48 62 737 57 00, fax +48 62 737 57 08
Sąd Rejonowy w Poznaniu dla Nowe Miasto i Wilda, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000378283, REGON: 021461762, NIP: 8971770609, Kapitał zakładowy: 10.005.000,00 PLN
Copyright © Litex Promo Sp z o.o.