Skip to main content

Wyposażenie ogródków piwnych i restauracyjnych

Zastanawiasz się jak urządzić ogródek piwny czy restauracyjny? Klienci chętnie siadają przy stolikach na zewnątrz, gdy tylko okoliczności są sprzyjające, a meble restauracyjne zewnętrzne zachęcające. Sprawdź o co musisz zadbać, aby uatrakcyjnić swój ogródek i przyciągnąć do niego jak najwięcej gości.

Podstawowe meble do ogródka piwnego czyli krzesełka i stoliki

Niezbędnymi elementami wyposażenia, od których zwykle zaczyna się urządzanie ogródka, restauracyjnego, są krzesła i stoliki. Należy wybrać takie, które będą wygodne, a zarazem przystosowane do trudnych warunków pogodowych. Powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i słońce, aby szybko się nie zniszczyły, gdy będą pozostawione przez dłuższy czas na zewnątrz. Ważne jest też to, aby można było je bez problemu utrzymać w czystości.

Meble restauracyjne zewnętrzne

W ostatnich latach bardzo modne stały się leżaki reklamowe, które pozwalają stworzyć urokliwy ogródek w stylu beach baru, a przy tym są łatwe w przechowywaniu.

Parasole restauracyjne do ogródków piwnych

Kluczową kwestię, jeśli chodzi o wyposażenie ogródków piwnych, jest zabezpieczenie klientów przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Nie mamy wpływu na pogodę, ale istnieje co najmniej kilka sposobów, aby móc zagwarantować swoim gościom jak najbardziej komfortowe warunki do odpoczynku na zewnątrz. Najprostszym i najlepszym pomysłem mogą okazać się parasole do ogródków piwnych. Parasole reklamowe są stosunkowo niedrogie, proste w zastosowaniu i doskonale chronią klientów przed palącym słońcem oraz lekkim deszczem.

Parasol restauracyjny jako wyposażenie ogródka piwnego

Warto rozważyć zakup parasoli reklamowych z nazwą i logo lokalu, aby dodatkowo stanowiły formę reklamy. Dobrym rozwiązaniem do ogródka restauracyjnego mogą być też markizy, żagle lub pergole. Wybór konkretnego produktu, umożliwiającego stworzenie przyjemnego cienia, zależy od uwarunkowań danej przestrzeni oraz upodobań właściciela restauracji. Na wymienionych elementach wyposażenia nie warto za bardzo oszczędzać, gdyż może okazać się, że najtańsze parasole do ogródka czy innego typu zadaszenia zakupione w markecie będą wymagały wymiany już po pierwszym sezonie lub przestaną wyglądać estetycznie.

Dodatkowe wyposażenie ogródków restauracyjnych czyli rośliny i dekoracje

W ogródku, oprócz mebli ogrodowych dla gastronomii, z pewnością powinny znaleźć się rośliny, aby przyciągnąć tych klientów, którzy chcą wyjść poza mury domów i biur i spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz, w miłych okolicznościach przyrody. Dzięki dużej ilości roślin w skrzyniach i donicach można stworzyć zielony ogródek właściwie w każdym miejscu. Odpowiednio zaaranżowane rośliny zachęcą gości do odpoczynku w zewnętrznej części restauracji. Aby w subtelny sposób odgrodzić swój teren i wyróżnić go na tle otoczenia, można wykorzystać wysokie rośliny w podłużnych skrzyniach, które dodatkowo stworzą cień do odpoczynku dla pupili naszych klientów. Natomiast jeżeli ogródek odgradza nieestetyczna siatka czy płot, najlepszym wyjściem będzie pokrycie jej banerami reklamowymi restauracji. Nie można zapomnieć o tym, że ogródek jest integralną częścią lokalu. Musi być z nim zatem spójny, urządzony w podobnym stylu. Od razu powinno być widać, że należy do danej restauracji. Dużą rolę odgrywają tu detale. Oryginalne oświetlenie, poduszki i dekoracje nadadzą miejscu wyjątkowości i sprawią, że będzie ono rozpoznawalne. Przydadzą się też kocyki. Dzięki nim ogródek nabierze przytulności i będzie można w nim posiedzieć do późnych godzin wieczornych czy nawet w nieco chłodniejszy dzień.

Restauracja z ogródkiem będzie się cieszyć dużym powodzeniem w sezonie, jeśli zapewnimy klientom wygodę i miłą atmosferę. Wcale nie jest to trudne. Wykorzystaj nasze wskazówki!

Zapisz się teraz, aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach
Litex Promo Sp. z o.o. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. +48 62 737 57 00, fax +48 62 737 57 08
Sąd Rejonowy w Poznaniu dla Nowe Miasto i Wilda, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000378283, REGON: 021461762, NIP: 8971770609, Kapitał zakładowy: 10.005.000,00 PLN
Copyright © Litex Promo Sp z o.o.