CSR
Firma realizuje dobre praktyki zarządzania
zgodnie z wytycznymi ISO 26000
- Procedura zgłaszania i rozpatrywania nieprawidłowości
- Procedura naboru
- Procedura wycofania produktu ze sprzedaży
- Polityka różnorodności
- Polityka jakości
Uprzejmie informujemy, że funkcję Inspektora ds. przestrzegania prawa w Grupie Kapitałowej LUBAWA pełni Pan Jacek Jackowiak (nr tel. 725 550 070). Podczas jego nieobecności obowiązki Inspektora pełni Pan Michał Węgrzynek (nr tel. 604 311 593).
Jeżeli zgłoszenie dotyczy Członka Zarządu Spółki z Grupy Kapitałowej LUBAWA lub Dyrektora ds. CSR funkcję Inspektora ds. przestrzegania prawa pełni Pan Andrzej Kowalski (nr tel. 664 094 694). Podczas jego nieobecności obowiązki Inspektora pełni Pan Paweł Kois (nr tel. 602 189 075).
Zgłoszenia mogą być przekazywane pisemnie (za pośrednictwem aplikacji GlobalLeaks) lub ustnie (w formie bezpośredniego spotkania z Inspektorem).
W przypadku chęci dokonania zgłoszenia ustnego należy złożyć wniosek o odbycie bezpośredniego spotkania z Inspektorem. Wniosek o odbycie spotkania należy złożyć telefonicznie – pod numerem telefonu właściwego Inspektora. Spotkanie zostanie zorganizowane w terminie do 14 dni od dnia otrzymania wniosku.
Instrukcja w języku polskim jest w trakcie przygotowania.
Prosimy o cierpliwość.
Dobre praktyki

„Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy”
Cieszymy się, że włączając się w prace nad Przewodnikiem, mogliśmy podzielić się swoimi doświadczeniami i praktykami, które będą służyć jako inspiracja dla innych podmiotów. Prezentując wiele użytecznych wskazówek, bazę dobrych praktyk oraz narzędzie do samooceny, przewodnik pomaga doskonalić procesy w zakresie warunków i środowiska pracy. Wspiera firmy, aby stawały się bardziej społecznie odpowiedzialne.
Zachęcamy do lektury i upowszechniania podręcznika.
Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy
Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy – Przykłady praktyk – Tabela A
Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy – Lista kontrolna – Tabela B

„Praca przymusowa. Poradnik: jak ją rozpoznać i jej przeciwdziałać”
Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktykami z innymi firmami i organizacjami, które sięgną po ten poradnik. Pomoże on im skutecznie przeciwdziałać ryzyku wystąpienia pracy przymusowej w ich łańcuchach dostaw lub skutkom współpracy z nieuczciwymi agencjami pracy tymczasowej lub podwykonawcami.
Zachęcamy Państwa do korzystania z praktycznych narzędzi zarządzania ryzykiem pracy przymusowej oraz do dzielenia się z nami uwagami i doświadczeniem z ich stosowania, pisząc na adres: [email protected].
Publikacja jest dostępna na stronie: pihrb.org